esmaspäev, 27. mai 2013

Pildinoppeid nädalavahetusest. 
Nädalavahetus oli soe ja päikesepaisteline. Palju saigi nauditud seda justkui suviselt sooja ilma, milles oli palju linnulaulu, värset ning magusat lillelõhna. Pargis õitsevad veel rikkalikult tulbid ja iga õis on veelgi pidulikum selles õitemeres. Avastasin pargis rästa pesa kõrge männiharu vahel ja pikemalt jälgides nägin hoolsa rästapaari toimetamisi pesal. Ussikesi tuuakse noka vahel ikka hulgim ja topitakse justkui trehtrist pojale kurku. Seejärel jääb ema- isa ootama kuni poeg taguotsa pesa äärele seab ning siis haarab oma nokaga väljaheite ja pistab lendu. Pesa puhas ja pojukesed sirgumas õnnelikult. Looduses viibides täheldasin, et piibelehed ei õitsegi veel, kulub ehk nädalake selleks, et imetelda neid õisi. Ojamõõl on peaaegu avanemas. Liblikaid pole veel pildikarpi püüdnud, kuidagi vähe hetkel veel, nii mulle tundub. Rõõmu võib tunda, et mitmel tuttpütipaaril juba oma viis muna pesas ja haudumine käib täie hooga. Loodus elab omas rütmis ning katsun ise ka neid uusi tärkajaid märgata ja jäädvustada. 

kirglikud punased

õrn segu
Lembit pidas ka vajalikuks põlvele laskuda nene ilu ees


hakikesel on lihtsalt palav

veega sina peal

ikka põske noolimas midagi

punane vaher koos rästaga


üks rästavanem pojakesi toiduga kostitamaspepu puhtaks

pesa puhtaks, poja väljaheitega pesast lendu nüüd

ojamõõl

ussilakk on särama löönud

   
tants ja trall õhtupäikese käes
metsas on saladusi

                 

lauluigepaar  on toidulauaga rahul

õhtune tukkuja


veest tagasi pesale


uhke tuttpütimamma, selles pesas on viis muna


                                    Päikest! Päikest! Päikest!

     

3 kommentaari:

 1. Vahvad nopped sul, igasugune tärkamise ja tegutsemise oled osavalt jäädvustanud. Jah päikest on kõigile vaja!

  VastaKustuta
 2. Mõnusad ja värvikad (igas mõttes) hetked. Uute hetkedeni.

  VastaKustuta
 3. Sa siia ei olegi seda puna-kollaseid tulpe eraldi pannud, mis mu tähelepanu FB-s köitis mõnus valgus ja efektne oli see tulemus ;)
  Ühe pildi puhul mõtlesin juba et üks vana sügispilt sekka sattunud, siis lugesin et punane vaher ... ka see tumeda taustaga sääsepilt meeldis mulle teistest enam ... näha on, et olete toredasti oma päeva veetnud :)

  VastaKustuta